Чи має право роботодавець скоротити працівницю під час відпустки по догляду за дитиною до трьох років?

19 лис 2019
Прес-служба

До Управління Держпраці у Черкаській області звернулася працівниця Жашківської райдержадміністрації з проханням роз’яснити, чи правомірні дії керівництва РДА, яке повідомило про скорочення працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.

Роз’яснення надає інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.

«Частиною 1 ст. 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняє своє існування в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Під час ліквідації підприємства з правонаступництвом звільнення жінок, зазначених у частині третій ст. 184 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) можливе лише за п. 5 ст. 36 КЗпП України шляхом переведення на інше підприємство, в установу чи організацію, які є правонаступниками. При цьому, правонаступник зобов'язаний прийняти таких жінок на роботу у порядку переведення.

У разі ліквідації підприємства, установи, організації звільненню підлягають всі працівники, у тому числі вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини інваліда, які зазначені у ст. 184 КЗпП України. Звільнення таких жінок згідно зі ст. 184 КЗпП України має відбуватися з обов’язковим їх працевлаштуванням. Власник або уповноважений ним орган здійснює їх працевлаштування самостійно або через державну службу зайнятості.

На період працевлаштування за таким працівником зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення трудового договору».