Чи може роботодавець звільнити вагітну по причині ліквідації підприємства?

26 жов 2018
Прес-служба
14100

До Управління Держпраці у Черкаській області через онлайн-сервіс «Зворотній зв'язок» звернулася жителька області пані Наталя з питанням: «Чи можуть звільнити вагітну, яка перебуває у відпустці в зв'язку з пологами, по причині ліквідації підприємства? Якими мають бути дії працівниці в такому випадку?».

Відповідь надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ганна Кучер:

Відповідно до частини 3 ст. 2 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 ст. 40 Кодексу законів про працю України), а також у період перебування працівника у відпустці (будь-якої з відпусток, як вони класифікуються ст. 4 Закону). Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації (ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю України).

У разі ліквідації юридичної особи з правонаступництвом власник або уповноважений ним орган не має права звільнити таку категорію працівників. У такому випадку звільнення можливе лише в порядку переведення на підприємство (в установу, організацію), яке є правонаступником (п. 5 ст. 36 Кодексу законів про працю України).

Якщо Ви вважаєте, що роботодавець порушує Ваші трудові права, можете звернутися до Управління Держпраці у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, б-р Т. Шевченка, 205, 3 поверх.

Тел.: (0472) 33-68-64. Е.mail: 23ck@dsp.gov.ua

Форма для подання електронних звернень громадян