Чи можна працівнику під час обіду користуватися особистим автотранспортом?

11 жов 2018
Прес-служба
13613

До Управління Держпраці у Черкаській області через онлайн-сервіс «Зворотній зв'язок» звернулася жителька Черкаської області Ольга з питанням: «Добрый день. Меня интересует вопрос - имеет ли право работодатель запрещать пользоваться личным автотранспортом во время обеденного перерыва?»

Відповідь надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Любов Ткаченко:

«Відповідно до статті 66 Кодексу законів про працю України, працівники використовують час перерви для відпочинку і харчування на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи, зокрема, можуть користуватися особистим автотранспортом.

На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації».

Якщо Ви вважаєте, що роботодавець порушує Ваші трудові права, можете звернутися зі скаргою до Управління Держпраці у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, б-р Т. Шевченка, 205, 3 поверх.

Тел.: (0472) 33-68-64. Е.mail: 23ck@dsp.gov.ua

Форма для подання електронних звернень громадян