Чи передбачено законодавством «безкоштовне стажування» працівників?

03 вер 2018
Прес-служба
15364

До Управління Держпраці у Черкаській області через онлайн-сервіс «Зворотній зв'язок» звернувся житель Черкаської області Станіслав з питанням: «У мене невеликий цех пошиття одягу. «Тікучка» висока, оскільки часто приходять працівниці, які взагалі не вміють шити. Чи маю я право, відповідно до законодавства, взяти 3-5 стажистів на тиждень роботи без оплати, щоб визначити їх професійний рівень і працевлаштувати лише одного, кращого працівника? Чи будуть мене штрафувати інспектори, якщо виявлять таких стажистів під час інспекції?».

Відповідь надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ганна Кучер:

«Допуск до роботи стажиста без укладення договору і без оплати його праці є порушенням вимог трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність, у тому числі – фінансова, адміністративна і кримінальна. Фактично при безоплатному стажуванні кількох працівників матиме місце заміна трудових правовідносин іншими відносинами. Вказана ситуація є порушенням вимог ст. 24 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ), якою передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до чинного законодавства, застосування стажування можливе лише щодо студентів або осіб, які мають статус безробітних. А саме:

1. З метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді, статтею 29 Закону України «Про зайнятість населення» надається можливість студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час. Типова форма договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів затверджена постановою Кабінету Міністрів України № 20 від 16.01.2013.

2. Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. Так, відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, стажування – це підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця. Відповідно, громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування – професійне навчання працівників на виробництві, чи іншому підприємстві, організації незалежно від форми власності.

У всіх інших випадках роботодавець зобов’язаний укласти з працівником трудовий договір. При укладенні трудового договору з фізичною особою, тобто працівником, обов'язковим є дотримання письмової форми.

Вимогами статей 21, 23, 24, 26 КЗпПУ не передбачено проходження стажування особою, яка бажає працевлаштуватися шляхом укладення трудового договору, для перевірки її кваліфікації та навичків роботи або отримання таких.

Стажування з метою отримання практичних навичків, необхідних для виконання посадових обов'язків, може бути організоване за наявності відповідного договору між роботодавцем, претендентом на посаду і базовим центром зайнятості».