Чи визначена законодавчо норма тривалості робочого часу на 2018 рік?

26 січ 2018
Прес-служба
3553

До Управління Держпраці у Черкаській області через соціальну мережу «Фейсбук» звернулася жителька Черкаської області пані Ольга з питанням: «Чи визначена законодавчо норма тривалості робочого часу на 2018 рік?».

Відповідь надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Любов Ткаченко.

«За рекомендацією Міністерства соціальної політики України (лист від 19.10.2017 р. № 224/0/103-17/214), законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Норма робочого часу працівників може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, робочого дня, коли встановлені вихідні і т. д., тому роботодавці повинні її розраховувати самостійно, виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог триманням вимог статей 50 - 53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України (КЗпП України).

При цьому роботодавцям слід пам’ятати, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП України). П'ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою.

При п'ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності. П'ятиденний робочий тиждень передбачає два вихідні дні у суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Проте, підприємства, установи й організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу.

При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 годин при тижневій нормі 24 години.

Відповідно до ст. 51 КЗпП України, скорочена тривалість робочого часу встановлюється:

1) для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень.

2) для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, - не більш як 36 годин на тиждень. Перелік виробництв, цехів, професій і посад з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується в порядку, встановленому законодавством. Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Згідно зі статтею 69 Господарського кодексу України підприємство самостійно встановлює для своїх працівників скорочений робочий день та інші пільги.

Відповідно до норм ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди», в колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку, оплати праці».