Чи є звільнення працівника за ч. 3 ст. 38 КЗпП України підставою для звернення до Управління

06 чер 2019
Прес-служба
4551

До Управління надійшло звернення жительки Черкаської області, в якому вона просить надати роз’яснення з наступного питання: «Доброго дня. Чи є звільнення працівника за ч. 3 ст. 38 КЗпП України (працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору) з виплатою всіх належних допомог і компенсацій і видачею трудової книжки в день звільнення, підставою для звернення до Управління про порушення роботодавцем трудового законодавства? Заздалегідь вдячна».

Роз’яснення надає інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Іван Сокол.

«Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення відповідно до абзацу першого статті 1 Закону України «Про звернення громадян».

Тобто, колишній працівник має право звернутися до Управління відповідно до Закону України «Про звернення громадян», якщо вважає, що роботодавцем було порушено його трудові права.

Крім того, для захисту своїх трудових прав особа має право звернутися до суду».