До кого звертатися з приводу конфлікту по примусовому стягненню помилково нарахованих грошей?

30 сер 2017
Прес-служба
929

До Управління Держпраці у Черкаській області через онлайн-сервіс "Зворотній зв'язок" звернулася жителька Черкас Яна Валеріївна з питанням:

«Добрий день!

Звертаюсь до Вас з приводу конфлікту по стягненню з мене помилково нарахованих грошей. Працюю в пологовому будинку №1. Мені бухгалтерія помилково двічі нарахувала аванс в розмірі 1700 грн. за липень 2017. Зараз вони вирішили стягнути з мене всю суму в заробітну плату, таким чином я майже ніяких коштів не отримаю за серпень. На прохання розбити відрахування на кілька місяців-заперечують, пояснюючи тим, що вони мають повне право стягнути всю суму одним платежем.

Написала прохання-звернення на головного лікаря (копія на руках), але не вірю у справедливість. До кого з приводу цього питання мені потрібно звернутись в департаменті?»

Відповідь надає інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області Марина Шевченко:

«У разі виникнення конфлікту з роботодавцем Ви маєте право звернутися для отримання консультаційної допомоги (подання звернення або скарги) до інспекторів праці Управління Держпраці у Черкаській області за адресою: 18000, м. Черкаси, б-р Шевченка, 205, 3 поверх, каб. 304 або за телефоном: (0472) 33-69-70.

Відповідно до статті 127 Кодексу законів про працю України, відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми.

Законодавством визначено обмеження розміру відрахувань із заробітної плати (стаття 128 Кодексу законів про працю України). При кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 %, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - 50 % заробітної плати, яка належить до виплати працівникові».