Підбито підсумки Х Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021»

12 квітня 2021

Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021», який організовано журналом «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці.

До складу журі фіналу конкурсу увійшли: представники Державної служби України з питань праці, журналу «Охорона праці», Центру громадського здоров’я МОЗ України, Київського національного університету культури і мистецтв, Інституту модернізації змісту освіти.

Цього року юні художники України встановили рекорд: для участі у першому відбірковому турі конкурсу до обласних управлінь Держпраці надійшло 14316 малюнків (зазвичай їхня кількість близько 10 тис.). Найбільшу творчу активність виявили мешканці Запорізької (1500 малюнків), Львівської (1398), Хмельницької (1258), Херсонської (1056), Харківської (914) областей.

Згідно із Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» обласне журі визначає дев’ятьох переможців – по три (I, II і III місця) у трьох вікових групах. Тобто з 24 областей України для участі у фіналі має надійти 216 малюнків. Проте відбіркові журі в деяких областях просто не змогли укластися в ці межі, вибираючи з тисяч робіт найбільш талановиті й креативні, та визначили більше ніж дев’ятьох переможців. Тож для участі у фіналі було представлено 225 малюнків.

Особливість цьогорічного конкурсу, як і минулорічного, у тому, що його проводили за жорстких умов карантину. Тому привітання, вручення дипломів, нагород і призів, інші радісні та урочисті моменти знову довелося перенести в онлайн-формат.

Конкурс уже має свою багату історію. Упродовж 10 років його учасниками стали понад 100 тисяч дітей з усіх куточків України.

Десять років – 99 переможців конкурсу. Звісно, першість здобувають одиниці. Проте в цьому творчому змаганні, зважаючи на його значення у формуванні культури безпеки праці, виграють усі. Конкурсу виповнюється 10 років, тож усі його учасники, безперечно, влучили у десятку!

Переможці конкурсу – 2021

І вікова група (від 6 до 10 років)

1 місце – Лідія Шевцова, м. Кременчук, Полтавська обл.

2 місце – Ірина Киричук, м. Нововолинськ, Волинська обл.

3 місце – Ольга Коваленко, с. Дейкалівка, Полтавська обл.

ІІ вікова група (від 11 до 14 років):

1 місце – Аліса Гвоздкова, м. Маріуполь, Донецька обл.

2 місце – Михайло Мельниченко, м. Токмак, Запорізька обл.

3 місце – Віктор Головенко, с. Вереси, Житомирська обл.

ІІІ вікова група (від 15 до 18 років):

1 місце – Анна Литвин, м. Красноград, Харківська обл.

2 місце – Ірина Колісниченко, с. Братське, Миколаївська обл.

3 місце – Аліна Кондращенко, м. Борзна, Чернігівська обл.

Вручення нагород, спеціальних дипломів, медалей і призів відбудеться після закінчення карантину.

У спеціальній номінації – «Призопад»

Уперше за історію конкурсу у його межах було запроваджено спеціальну номінацію «Використання засобів індивідуального захисту органів дихання під час проведення гірничих робіт» (від компанії DEZEGA). Характерна умова участі у цій номінації – на малюнку має бути серед іншого зображено шахтний ізолюючий саморятівник або ізолюючий респіратор для гірничорятувальних робіт.

На цю пропозицію відгукнулося понад 200 дітей. Представники компанії DEZEGA обрали трьох переможців (1, 2 і 3 місця), додатково один малюнок вирішили нагородити призом за креативність. І, крім того, ще 10 малюнків буде відзначено заохочувальними призами.

Переможці у спеціальній номінації конкурсу

1 місце – Анна Литвин, м. Красноград, Харківська обл.

ІІ місце – Катерина Безпалько, смт Семенівка, Полтавська обл.

ІІІ місце – Вікторія Зв’язок, с. Малі Грибовичі, Львівська обл.

Спеціальний приз «За оригінальну ідею» – Сергій Феофанов, м. Словянськ, Донецька обл.

Грамоти і призи авторам кращих малюнків вручатимуть в управліннях Держпраці в регіонах.

За матеріалами: Держпраці