Держпраці консультує учасників проекту «Армія відновлення»

27 березня 2023

Широкомасштабне вторгнення рф в Україну боляче вдарило по економіці України, що в свою чергу вплинуло на зростання безробіття серед населення.

Проект «Армія відновлення» запроваджений Урядом України восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово залишилися без роботи, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт*.

*Суспільно корисні роботи – це тимчасова трудова діяльність працездатних осіб в умовах воєнного стану, яка провадиться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків. Такі роботи і послуги не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки.

На осібякі залучаються до виконання суспільно корисних робіт, поширюються вимоги законодавства про працю, про охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата праці не може бути нижчою за рівень мінімальної заробітної плати та складає щонайменше 6700 грн і може додатково фінансуватися з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.

З метою забезпечення дотримання вимог законодавства про працю та охорону праці Держпраці продовжує здійснювати інформаційну та консультаційну підтримку установ та суб’єктів господарювання, що створюють робочі місця для організації суспільно корисних робіт (сільські, селищні ради, комунальні підприємства тощо).

303 підприємства, що організовують проведення суспільно корисних робіт, вже скористалися консультаційною підтримкою інспекторів праці.

До консультування залучаються спеціалісти з високим рівнем підготовки для надання практичних порад у чіткій відповідності до вимог чинного законодавства.

Держпраці і надалі буде забезпечувати інформаційний супровід підприємств, установ, організацій, які організовують проведення суспільно корисних робіт, з метою забезпечення дотримання вимог законодавства та зниження ризиків нещасних випадків на виробництві.