Держпраці розпочне перевірки, спрямовані на детінізацію роботи іноземців

22 жовтня 2021

За дорученням Прем’єр-міністра України та з ініціативи Мінекономіки Держпраці та ДПС проведуть перевірки щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, але при цьому інформація про виплату заробітної плати і сплату ЄСВ відсутня.

Під час заходів контролю особлива увага приділятиметься також відповідності оплати праці іноземних громадян встановленому законодавством розміру та сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Підставою для ініціювання таких перевірок стали результати моніторингу сплати роботодавцями у 2020 році та у І півріччі 2021 року заробітної плати іноземним працівникам. Більш ніж у 70% випадків від загальної кількості осіб, на яких були видані дозволи, відсутні відомості про сплату заробітної плати.

Заходи контролю дозволять забезпечити дотримання прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють в Україні, зменшити кількість фіктивних контрактів та припинити діяльність роботодавців у сфері нелегальної міграції.