До уваги роботодавців! Діє нова форма повідомлення про прийняття працівника на роботу

16 лютого 2022

Уряд постановою від 28.12.2021 №1392 (далі – Постанова №1392), яка набула чинності 05.01.2022, вніс зміни до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 №413 (далі – Постанова №413).

Зверніть увагу, що змінено назву форми повідомлення. Відтепер вона називається «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту», яке слід подавати засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП. Це стосується всіх роботодавців!

Постанова №413 містить окремі правила подання повідомлення про прийняття на роботу за гіг-контрактами. Роботодавець – резидент Дія Сіті – повідомляє Державній податковій службі про укладення гіг-контракту (категорія 3 у формі повідомлення):

– у разі залучення фахівця на умовах цивільно-правового договору (категорія 4 у формі повідомлення);

– про прийняття на основне місце (категорія 1 у формі повідомлення);

– про прийняття за сумісництвом – зовнішнім або внутрішнім (категорія 2 у формі повідомлення).

Повідомлення подається засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.

За матеріалами: Служба зайнятості