Керівникам закладів охорони здоров’я Черкащини вказано на недоліки під час проведення розслідувань випадків гострих професійних захворювань

18 грудня 2020

Перший заступник начальника Управління Ірина Щербата та завідувач сектору з питань експертизи умов праці Управління Олена Нікітенко 17 грудня 2020 взяли участь у селекторній нараді, яку провів т.в.о. начальника Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Олег Найдан. У заході також взяли участь голови районних державних адміністрацій, керівництво закладів охорони здоров’я області, фахівці Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА.

Селекторну нараду проведено з метою забезпечення належного контролю за дотриманням вимог безпечної експлуатації резервних джерел електричного живлення та кисневого обладнання. Одним з питань, обговорених під час селекторної наради, стало своєчасне і належне проведення закладами охорони здоров’я розслідувань випадків гострих професійних захворювань медичних працівників на COVID-19.

Як наголосила у доповіді Ірина Щербата, питання якісного і оперативного проведення розслідувань випадків гострого професійного захворювання медичних працівників на COVID-19 є надзвичайно актуальним. Станом на 17.12.2020 закладами охорони здоров’я області завершено 326 розслідувань гострого професійного захворювання на COVID-19. Водночас, до Управління Держпраці надійшло 1966 повідомлень про гостре професійне захворювання на COVID-19 під час виконання посадових обов’язків медичними та іншими працівниками закладів охорони здоров’я.

Керівникам лікувальних закладів вказано на низку недоліків під час проведення розслідувань випадків гострих професійних захворювань у зв’язку з різким зростанням кількості гострих професійних захворювань медичних працівників в результаті інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19.

На завершення селекторної наради керівникам закладів охорони здоров’я області запропоновано вжити заходів щодо якнайшвидшого завершення та оформлення матеріалів розслідування.