На Черкащині консультуванням з питань трудових відносин охоплено понад 1,7 тис. вимушених переселенців

26 квітня 2022

Фахівці Управління Держпраці в області надали консультації та роз’яснення з трудового законодавства понад 1,7 тис. тимчасово переміщених осіб.

Інспектори праці установи відвідали 16 центрів і волонтерських організацій з допомоги людям, що переїхали до області з інших регіонів у зв’язку з бойовими діями.

Під час зустрічей зацікавленим особам роз’яснено наступні питання: особливості оплати праці, дистанційний режим роботи, надання щорічної основної відпустки, підстави для звільнення працівника, призупинення дії трудового договору у період дії воєнного стану, реєстрація тимчасового перебування тощо.

Учасникам зустрічей наголошено, що під час воєнного стану необхідно офіційно оформлювати трудові відносини, щоб не потрапити у трудове рабство та не допустити порушення трудових прав працівника.

Крім того, у Черкасах створений сервіс для переселенців «Черкаси – українське місто», де зібрана інформація про інфраструктуру міста, волонтерські центри, центри допомоги, медзаклади, аптеки, автосервіси тощо.