Робоча група з питань запобігання використанню незадекларованої праці визначила шляхи спільних дій

26 жовтня 2021

На Черкащині 25 жовтня 2021 року дистанційним шляхом проведено засідання робочої групи щодо зниження рівня незадекларованої праці.

Заступник начальника Управління Держпраці в області Марина Жаркова повідомила учасникам онлайн засідання про основні досягнення співпраці, визначила проблемні питання, які виникали під час взаємодії, запропонувала спільно напрацювати пропозиції щодо Національного плану спільних дій на 2022 рік.

Під час засідання до відома членів робочої групи доведено, що протягом вказаного періоду посадовими особами Управління Держпраці у формальному секторі проведено 168 заходів контролю з питань оформлення трудових відносин. За результатами заходів встановлено використання праці 214 працівників без належного оформлення трудових відносин, тобто без укладання трудового договору. Одинадцять роботодавців використовували працю 72 працівників на підставі договорів цивільно-правового характеру, що мають ознаки трудових договорів.

Учасники засідання обговорили пропозиції до Національного плану спільних дій з питань запобігання використанню в області незадекларованої праці на 2022 рік, визначили пріоритети та шляхи посилення співпраці членів робочої групи.

На заході узгодили подальші дії щодо зниження незадекларованої праці в області, зокрема щодо посилення співпраці з органами місцевого самоврядування.