Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2022

11 липня 2022

Відбулося засідання журі XI Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2022.

Експертам з охорони праці та професійним художникам, як і завжди, було нелегко визначити найкращих. Бо кожен малюнок – це художній твір. Зі 197 дитячих робіт – переможців регіонального туру – вибрати потрібно було лише дев’ять. По три малюнки у кожній віковій групі – перше, друге, і третє місця.

Загалом цього року на конкурс надійшло 6653 дитячих малюнки, які спочатку проходили добір у регіональних турах, а вже найкращі з них – у всеукраїнському.

Цьогоріч фінальний тур, який зазвичай проводять 28 квітня до Всесвітнього дня охорони праці, було відтерміновано у зв’язку зі збройною агресією російської федерації.

У деяких регіонах, зокрема Чернігівській області, місцевий конкурс відбувся вже після звільнення Чернігівщини від російських нападників, і участь у ньому взяли творчі роботи понад 500 дітей. Прикметно, що в деяких областях обмежитися дев’ятьма переможцями регіональні журі не змогли, тому надіслали для участі у фіналі більше малюнків.

Донецька та Луганська області ще в квітні встигли вивезти 535 дитячих малюнків і провели регіональний тур на Дніпропетровщині.

На жаль, через військову агресію росії у Херсонській, Харківській та Миколаївській областях територіальні управління Держпраці досі не змогли провести регіональні тури, тому для юних талантів з цих регіонів буде проведено окремий конкурс.

Дивлячись на малюнки юних митців, не перестаєш дивуватися свіжості ідей, нестандартним підходам та різноманітності відтворення теми безпеки в усіх сферах життя й людської діяльності. Це і комікси та карикатури, і твори із серйозним філософським поглядом, і навіть малюнки, які могли б стати пам’яткою для виконання деяких видів небезпечних робіт.

Хоча конкурс розпочався наприкінці 2021 року, деякі автори вже відтворили у своїх малюнках небезпеки, пов’язані з воєнними діями. Та це й не дивно, бо війна в Україні триває вже вісім років.

Незабаром редакція журналу «Охорона праці» розмістить малюнки переможців і фіналістів на сайті журналу. Найталановитіших юних художників-переможців буде нагороджено цінними подарунками, дипломами та медалями.

Переможці – 2022 (дивитися малюнки)

І вікова група (від 6 до 10 років):
І місце – Олександра Стеблян, смт. Семенівка, Полтавська обл.;
ІІ місце – Яніс Дзвоник, м. Лисичанськ, Луганська обл.;
ІІІ місце – Надія Ладинська, с. Тулова, Івано-Франківська обл.

ІІ вікова група (від 11 до 14 років):
І місце – Вікторія Черевата, м. Старобільськ Бутове, Луганська обл.;
ІІ місце – Дарія Біба, м. Сновськ, Чернігівська обл.;
ІІІ місце – Дарина Свистаєнко, смт Городок, Житомирська обл.

ІІІ вікова група (від 15 до 18 років):
І місце – Ольга Пуханова, с. Пальмирівка, Дніпропетровська обл.;
ІІ місце – Анна Нестеренко, с. Кобижча, Чернігівська обл.;
ІІІ місце – Юліана Білінська, м. Ужгород, Закарпатська обл.

Ми обов’язково переможемо. Бережіть себе і своїх дітей.
Слава Україні!