З метою легалізації праці на Черкащині активно проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи

01 квітня 2021

Інспектори праці Управління Ірина Петухова, Оксана Лисенко, Оксана Батякова, Сергій Руденко у березні 2021 року провели у м. Черкаси, Сміла, Городище, Умань, Звенигородка та інших населених пунктах області інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

З метою попередження порушень законодавства про працю начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ганна Кучер спільно з фахівцями органів місцевого самоврядування і служби зайнятості під час превентивних заходів надала консультації роботодавцям і найманим працівникам, що сприятиме захисту і реалізації їх трудових прав.

Фахівці Управління наголосили найманим працівникам, що неофіційне працевлаштування позбавляє їх гарантованого права на захист з боку держави у тому числі, державної соціальної допомоги, права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі відсутності страхового стажу.

Превентивні заходи проведено з урахуванням вимог адаптивного карантину з метою недопущення використання незадекларованої праці серед роботодавців Черкащини.