Заборгованість із виплати зарплати на кількох підприємствах області погасили повністю

01 березня 2021

У Черкаській ОДА відбулося засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Управління Держпраці на засіданні представила начальник Олена Лазарєва.

Про заборгованість заробітної плати на підприємствах області розповів директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало.

«Протягом 2020 року відбулося повне погашення заробітної плати на ПАТ «Азот» (375,1 тис.грн), ДчП Корсунь-Шевченківський гранкар’єр «Сівач» ПАТ «Сівач» (1108,3 тис. грн), зменшено борг у Звірогосподарстві Черкаської облспоживспілки (на 295,7 тис. грн), а також переведено Філію концерну «Техвоєнсервіс» «Чарз» та Представництво «АТ «Конструкторське бюро навігаційних систем» у список підприємств, які призупинили свою діяльність», – розповів Руслан Чикало.

Загалом загальну суму боргу збільшено на 12,5 млн грн за рахунок збільшення боргу на ДчП «Черкаський облавтодор», ПАТ «Черкасирибгосп», ДП «Іваньківський цукровий завод», ДП ДАК «Хліб України» Потаське хлібоприймальне підприємство» та його виникнення на Ватутінському КВП “Водоканал”, ПП «Древекс», КП «Драбівське ВУ ЖКГ».

Найбільшими боржниками залишаються Черкаси, Золотоноша, Сміла, Умань, Шполянський, Черкаський, Маньківський райони. У зазначених регіонах зосереджено понад 83,4% загального боргу.

Начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва повідомила, що у 2020 році інспектори праці Управлінням провели 33 інспекційних відвідування підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати. У ході проведених заходів контролю на підприємствах виявлено заборгованість перед 2303 працівниками на загальну суму 60925,76 тис. грн. За результатами інспекційних відвідувань, керівникам 17 об’єктів відвідування внесено 23 приписи на усунення виявлених порушень. Відносно 11 посадових осіб складено 12 протоколів про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передані до суду. За невиконання у повному обсязі законних вимог інспектора праці складено 10 протоколів про адміністративне правопорушення та постанов у порядку ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та притягнуто до адміністративної відповідальності керівників об`єктів відвідування у вигляді штрафу на загальну суму 8500 грн.

За порушення строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, протягом 2020 року Управлінням винесено 9 постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 127,5 тис. грн, відзначила Олена Лазарєва. За втручанням посадових осіб Управління Держпраці у Черкаській області підприємствами виплачена заборгованість перед 883 працівникам на суму 2,9 млн грн.

Відповідно до рішення колегії Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, яка відбулася наприкінці лютого 2020 року, в області розроблено графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 2020 рік.

Графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати виконаний частково. За словами Руслана Чикала, причиною цьому є значне збільшення заборгованості у 2020 році на підприємствах ДП «Черкаський облавтодор», ПАТ «Черкасирибгосп», ДП «Іваньківський цукровий завод», ДП ДАК «Хліб України» Потаське хлібоприймальне підприємство».

Упродовж минулого року виникла заборгованість на Ватутінському КВП «Водоканал» Ватутінської міської ради, ПП «Древекс», КП «Драбівське ВУ ЖКГ».