1 березня в світі відзначають День нульової дискримінації

28 лютого 2023

Якою буває дискримінація та у чому проявляється, звідки береться і як їй можна протидіяти?

Проект НВ, що реалізується за підтримки «Медійна програма в Україні», фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews пропонує за допомогою відео дізнатися, що таке дискримінація і як вона впливає на щоденне життя.

Переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=dKvk-swYhZU

Нерідко людей на роботі дискримінують за ознакою віку. Таке явище має назву ейджизм. Розповсюджена проблема: людям від 45 років і старше може бути складно знайти нову роботу, тому що роботодавці надають перевагу молодим спеціалістам.

Зворотній бік медалі: молодим спеціалістам не довіряють серйозні завдання або не призначають на керівні посади через хибне уявлення про те, що керівник має бути «з багатим життєвим досвідом» та старшим за своїх підлеглих.

Якщо ви стикнулися з дискримінацією і вам потрібна допомога або консультація, можете звернутися до профільних громадських організацій. Наприклад, до Всеукраїнської спілки Коаліція з протидії дискримінації в Україні. Якщо ваші права грубо порушуються, зазирніть на сайт правозахисної організації Amnesty International.

Дізнатись більше про дискримінацію: https://nv.ua/ukr/spec/diskriminaciya-shcho-ce-take-yaka-buvaye-diskriminaciya-za-statevoyu-oznakoyu-shcho-robiti-50091642.html

Отримати консультації з питань дискримінації на роботі можна на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/index.php