Безпечне виконання газонебезпечних робіт опрацьовано на тренінгу у м. Черкаси

08 листопада 2022

Проведення аварійних робіт в колодязі глибиною понад 1 метра та виконання газонебезпечних робіт на естакаді відгрузки газу удосконалено на тренінгу для працівників підприємства критичної інфраструктури. Участь у заході взяли фахівці Управління Держпраці та територіального відділення Фонду соцстрахування України.

Начальник відділу Управління Держпраці Олена Свиридюк під час вступної теоретичної частини зосередила увагу на тому, що до початку газонебезпечних робіт повинен видаватися наряд-допуск, в якому передбачають основні заходи безпеки виконання цих робіт. Фахівець підтвердила, що особа, відповідальна за проведення газонебезпечних робіт, до початку тренінгу отримала наряд-допуск і спеціальний план виконання газонебезпечних робіт, у якому вказується їх послідовність.

Працівників підприємства завчасно ознайомлено з розташуванням їх робочих місць та визначено потребу в механізмах і пристроях.

Головний державний інспектор Управління Держпраці Сергій Андрієнко перевірив дотримання заходів безпеки під час проведення робіт. Особи, відповідальні за проведення кожної газонебезпечної роботи, були ознайомлені та підготовлені до проведення робіт, здійснювали загальне керівництво і координацію робіт відповідно до сучасних вимог законодавства з охорони праці.

Під час тренінгу аварійні ремонтні роботи в колодязі глибиною понад 1 метра виконувалися бригадою у складі трьох працівників. Перед спуском в колодязь працівник підприємства провів перевірку на наявність горючих газів в робочій зоні. Для спуску в колодязі використовували скоби. В аварійній машині для проведення робіт в заглибинах наявні металеві драбини з іскробезпечними торцями і з пристосуваннями для їх закріплення на краю колодязя, котловану і люку резервуара.

«Працівники, що взяли участь у виконанні газонебезпечних робіт у колодязі, забезпечені рятувальними поясами в комплекті з рятувальною мотузкою та шланговими протигазами. Рятувальні пояси мають наплічні ремені з вузлом кріплення мотузки на їх перетині з боку спини. Вимоги законодавства з безпеки праці під час тренінгу дотримано у повному обсязі», – підвела підсумки тренінгу Олена Свиридюк.

Актуальну інформацію про безпечне ведення газонебезпечних робіт можна отримати на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua