Про відповідальність за вчинення мобінгу – працівникам торгівлі Черкаської громади
19 грудня 2024Роботодавцям слід уважно ставитись до психологічного стану своїх працівників та у разі виявлення будь-яких ознак цькування невідкладно здійснювати заходи протидії мобінгу. На цьому наголосили інспектори праці Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці під час проведення превентивних заходів у Черкаській громаді.
Фахівці поінформували, що адміністративна відповідальність за вчинення мобінгу передбачена як для особи, що його вчиняє, так і для керівника установи.
Працівник, якого цькують на роботі, може звернутися до суду та у судовому порядку довести факт вчинення мобінгу. У разі, якщо порушення законних прав працівника призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від працівника додаткових зусиль для організації свого життя, працівник може вимагати стягнення моральної і матеріальної шкоди з керівника або посадової особи.
Інспектори праці під час спілкування детально висвітлили ознаки мобінгу та проконсультували щодо можливостей захисту трудових прав.
Детальніше про відповідальність за вчинення мобінгу – на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua