Реальна історія. Про право жінки на достроковий вихід з декретної відпустки
04 листопада 2022Інна (ім’я змінено) працювала економістом на комунальному підприємстві Луганської області. Два роки тому жінка народила дитину та оформила декретну відпустку. У зв’язку з бойовими діями їй довелося виїхати з рідного міста разом дитиною та батьками-пенсіонерами.
Через скрутне фінансове становище Інна почала задумуватися про підробіток. Проте випадково дізналась, що її підприємство давно релокувалося в те ж саме місто, де наразі вона тимчасово проживає.
Жінка відразу вирішила повернутися на свою роботу. Батьки підтримали її та пообіцяли доглядати внучку.
Інна подзвонила роботодавцю та повідомила про своє бажання достроково вийти на роботу з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Але керівник відмовив їй, сказав, що потрібно чекати.
Жінка вирішила звернутися до інспекторів праці для роз’яснень її трудових прав.
Інспектор повідомив, що відповідно до законодавства України саме за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Якщо жінка має бажання припинити таку відпустку, вона повинна повідомити про це роботодавця відповідною заявою не пізніше, як за 10 календарних днів.
За домовленістю з Інною, інспектор праці зателефонував до керівництва підприємства для обговорення її права щодо дострокового виходу з декретної відпустки.
За кілька днів Інна повернулася на своє робоче місце. Керівник підприємства також пообіцяв жінці розглянути питання щодо її роботи на умовах неповного робочого часу.
За матеріалами: Держпраці