Держпраці разом із соціальними партнерами продовжує боротьбу із незадекларованою працею

29 січня 2024

Проблеми неформальної економіки і незадекларованої праці в умовах повномасштабної війни наносять невиправної шкоди обороноздатності країни та економіці. Подолати ці явища самостійно не під силу жодному державному органу. Тільки поєднавши зусилля всіх сторін соціального діалогу можливо досягти прогресу у зниженні рівня незадекларованої праці.

На черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки, та виробничого травматизму і напрацювання шляхів їх реалізації затверджено Національний план спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2024 рік.

Цьогорічний Національний план передбачає не тільки проведення інформаційних та інспекційних заходів органами Держпраці із залученням інших державних органів. Наразі прийнято спільне рішення щодо вивчення проблеми незадекларованої праці, цифровізації процесів моніторингу стану укладення трудових договорів з метою оцінки ризиків використання праці працівників без оформлення трудових відносин. Особлива увага приділена сприянню створення на рівні роботодавців здорових умов праці для укріплення психічного здоров’я працівників та підвищення обізнаності суспільства з питань безпечної організації роботи.

Пам’ятайте! Оформлені трудові відносини сприяють укріпленню обороноздатності України! Всі разом ми наближаємо нашу ПЕРЕМОГУ!

Більше інформації на https://www.pratsia.in.ua/