Уряд України активізує зусилля щодо безпеки нехарчової продукції: від інформаційної кампанії до відновлення перевірок

12 березня 2024

У рамках підготовки до підписання “промислового безвізу” з Європейським Союзом, Уряд України здійснює комплексні заходи для підвищення рівня безпеки нехарчової продукції на українському ринку.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про відновлення позапланових заходів державного ринкового нагляду щодо усіх видів продукції, а також планових та позапланових перевірок нехарчової продукції у трьох пріоритетних напрямках Угоди АСАА (Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції), що включають електромагнітну сумісність, низьковольтне електричне обладнання та безпеку машин і механізмів.

Цей крок є важливою вимогою наших європейських партнерів і сприятиме захисту українських споживачів від порушень безпеки нехарчової продукції.

Важливим компонентом цих зусиль є інформаційні кампанії в сфері ринкового нагляду, які активно проводяться Держпраці. Їх мета —  не лише підвищення обізнаності бізнесу про стандарти безпеки продукції, нарівні з ухваленими заходами, а і зменшення адміністративного тиску на бізнес.

Нагадуємо, що протягом 2023 року було проведено 2 інформаційні кампанії, якими було охоплено такі види продукції як: генератори, газові балони, ручний електроінструмент, засоби індивідуального захисту, ліфти тощо.

У цілому, проведено 2 тис. 170 інформаційних відвідувань в місцях реалізації та зберігання продукції, за результатами яких було виявлено 1 тис. 703 одиниці продукції, що містить ознаки невідповідності.