У Черкасах відбувся флешмоб проти незадекларованої праці «Виходь на світло»

05 липня 2021

Фахівці Управління Держпраці у Черкаській області провели флешмоб на Європейській площі м. Черкаси, щоб привернули увагу громадськості до проблеми «тіньової» зайнятості та наслідків неофіційного працевлаштування.

Фахівці Управління за допомогою інформаційних листів закликали громадян: «Виходь на світло», «Відстоюй свої права!», «Живи і працюй легально!», «Поважай свою працю!», Незадекларована праця позбавляє гарантій», «Поважай свою працю» тощо.

Мета флешмобу – акцентувати увагу суспільства на актуальній проблемі, що має негативні наслідки для працівників, роботодавців і держави в цілому.

Такі масові заходи не лише нагадують кожному про трудові права, а й змушують замислитися над майбутнім, переконані учасники акції.

Інформація до відома

Головною метою діяльності інспекторів праці є зниження рівня незадекларованої праці та збільшення кількості застрахованих осіб.

Оформлення трудових відносин із найманими працівниками відповідно до законодавства, сплата податків та єдиного соціального внеску – це гарантований розвиток економіки України, покращення інвестиційного клімату, зростання рівня соціальної захищеності, благополуччя кожної сім’ї і гідні умови праці для кожного.

Тому що незадекларована праця це:

низькі пенсії;

низька заробітна плата вчителів та медиків;

дороги в ямах;

відсутність підтримки держави на період локдауну.

У черговий раз звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.