Безбар’єрність в дії: понад 2500 українців з інвалідністю отримали адаптовані робочі місця

15 квітня 2025

З початку дії компенсаційної програми, Служби зайнятості, за облаштування робочих місць людей з інвалідністю понад 2 тисячі роботодавців скористались її можливостями. За підтримки Державної служби зайнятості, підприємства отримали фінансову допомогу для адаптації робочих місць для понад 2570 своїх працівників на суму 183 млн грн.

Наймасовіше в такий спосіб покращують робочі місця для своїх працівників роботодавці Київської, Черкаської та Івано-Франківської областей. Середній розмір компенсації за облаштування таких робочих місць наразі складає близько 79 тисяч гривень. Максимальний розмір компенсації за створення комфортних умов роботи для працівників з інвалідністю 1 групи – 120 тисяч грн, з інвалідністю 2 групи – 80 тисяч грн.

З середини березня діють нові розширені можливості компенсаційної програми.

Скористатися можливостями програми та отримати компенсацію тепер можуть:

– Роботодавці, які облаштували робоче місце для військовослужбовців, які повернулися зі служби на своє робоче місце після звільнення у запас чи відставки. До цього програма поширювалась тільки на тих роботодавців, які працевлаштували працівників з інвалідністю (I або II групи) та облаштували для них адаптоване робоче місце.

– ФОП та самозайняті особи з інвалідністю (I або II групи), які зареєстрували свою діяльність після 18 березня 2025 року та облаштували робочі місця для власної діяльності.

– Військовослужбовці, звільнені у запас чи відставку з числа ФОП та самозайнятих осіб з інвалідністю (I або II групи), які зареєстрували або відновили свою діяльність після 18 березня 2025 року та облаштували робоче місце для власної діяльності.

Компенсація покриває витрати на вже придбані роботодавцем допоміжні засоби, наприклад:

  •  спеціалізовані меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями; поручні та бруси; розсувні двері; засоби для їх відчинення та зачинення;
  • транспортери для піднімання сходами з електроприводами;
  • допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
  • брайлівські клавіатури та портативні пристрої;
  • підйомні платформи для робочих місць;
  • допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити та інше.

Для цього, роботодавець має подати заяву на компенсацію протягом 180 днів з дня працевлаштування людини з інвалідністю. Це можна зробити онлайн на порталі «Дія» або офлайн — звернувшись до регіонального центру зайнятості за місцем провадження діяльності. Рішення про надання компенсації приймається впродовж 10 робочих днів.

Перелік предметів для закупівель достатньо різноманітний та містить понад 500 найменувань.

Кошти за облаштування робочого місця надійдуть на рахунок роботодавця впродовж 5 робочих днів після схвалення заяви.

Детальніше: www.dcz.gov.ua/news/singlenews/780