Громадянам, які прийняли рішення працювати за кордоном

11 липня 2025

Європейські країни продовжують підтримувати громадян України, які змушені були залишити країну у зв’язку із повномасштабним вторгненням російської федерації. З цією метою розроблені спеціальні інформаційні матеріали українською мовою для біженців з України, що можуть їм допомогти у пошуку роботи та ознайомлять із основними правилами працевлаштування у відповідній країні, а також містять корисні контакти та телефони екстрених служб.

Торгівля людьми означає різні види та форми експлуатації людини без її згоди та проти її волі.

Торгівля людьми є кримінальним злочином і передбачає вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, за допомогою обману, шахрайства, шантажу, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства.

Торгівля людьми має різні види, серед яких, зокрема примусова або рабська праця, тобто робота, виконання якої вимагається від людини під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства.

Враховуючи таку велику кількість громадян України, які вже виїхали за межі України чи планують виїхати у зв’язку із бойовими діями, виникає багато ризиків торгівлі людьми, зокрема примусової праці.

Водночас, якщо Ви або хтось із знайомих чи близьких маєте сумніви щодо запропонованої роботи та/або все ж таки стали жертвою примусової праці, якщо вилучили Ваші документи, примушували до незаконних дій – не соромтесь звертатись за безкоштовною консультацією на гарячу лінію 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Для отримання додаткової інформації про проблему торгівлі людьми, а також контакти організацій, які працюють у напрямі протидії торгівлі людьми, відвідайте сайт: https://stoptrafficking.org

Детальніше про правила безпечного працевлаштування за кордоном ви можете дізнатися на сайті 527.org.ua.

Більше інформації – на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua  та на сайті: https://dsp.gov.ua/hromadianam-shcho-pryinialy-rishennia-pratsiuvaty-za-kordonom/