Які профілактичні заходи (втручання) на робочому місці можуть бути включені до програми психосоціальної підтримки?
06 березня 2024Перш ніж розробляти письмову політику, варто проаналізувати ситуацію щодо наявних на підприємстві або в цій галузі політик, програм, кодексів поведінки, положень у колективних договорах та угодах із питань підтримки працівників.
Аналіз ситуації покаже, чи варто розробляти окрему політику, чи може достатньо буде доповнити наявну програму підтримки співробітників. Окрім цього, аналіз ситуації може включати анонімне опитування персоналу щодо наявних психосоціальних потреб та оцінювання рівня стресу. На цьому етапі також формується комітет або координаційний відділ, який буде розробляти політику, впроваджувати програму заходів, підтримувати регулярну та прозору комунікацію, оцінювати результати.
Заходи програми психосоціальної підтримки працівників відповідають трьом стратегіям профілактичних інтервенцій:
– універсальні (на рівні всього підприємства та всіх працівників);
– вибіркові (на рівні окремого робочого місця чи окремих груп працівників);
– індивідуальні (на рівні окремого працівника).
Усі ці стратегії містять дії, спрямовані на запобігання, захист, зміцнення та підтримку ментального здоров’я працівників шляхом організаційних змін (умови роботи, дизайн робочого місця, робоче навантаження тощо), інформаційно- навчальних заходів і доступу до отримання медичних, психологічних та соціальних послуг.
За матеріалами: https://pratsia.in.ua/ilo/informatsiynyy-material-dlya-lideriv- pidpryyemstv-profspilok.html