Інспектори праці завітали до закладів харчування Черкас з інформаційними відвідуваннями
15 квітня 2026
Посадові особи Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційні відвідування представників бізнесу сфери громадського харчування у Черкасах.
Фахівці зосередили увагу на важливості офіційного працевлаштування та дотриманні прав працівників у період воєнного стану. Під час зустрічей інспектори акцентували на наступних питаннях:
– належне оформлення трудових відносин (відмінності між трудовим і цивільно- правовим договором);
– соціальні гарантії і трудові права працівників;
– своєчасна виплата заробітної плати (дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці).
Роботодавцям нагадали, що за використання праці неоформлених працівників передбачена відповідальність.
Інспектори наголошують, що інформаційні заходи мають на меті налагодити діалог. Підприємцям Черкас запропонували за потреби звертатися до Держпраці за консультаційною допомогою.
Додаткова інформація, відповіді на найпоширеніші запитання та корисні рекомендації щодо застосування законодавства про працю, охорону та гігієну праці доступні на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua