Про Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції
13 січня 2017До відома підприємств, установ, організацій та громадян!
Законодавство України про ринковий нагляд має за основу змінити систему державного нагляду та контролю за нехарчовою продукцією шляхом зближення її з існуючою системою в країнах Європейського Союзу, що відкриває вільний доступ продукції вітчизняних виробників на світовий ринок.
Відповідно до Законів України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, “Про загальну безпечність нехарчової продукції” та інших нормативно-правових актів, які встановлюють правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції Державна служба з питань праці є органом державного ринкового нагляду.
Метою діяльності органів ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам , а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей , безпечні умови праці, захист прав споживачів (користувачів), захист довкілля. З метою реалізації державної політики з ринкового нагляду, в Управлінні Держпраці у Черкаській області створено сектор експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» до сфери відповідальності органу державного ринкового нагляду Держпраці віднесено наступні види продукції:
– прості посудини високого тиску;
– ліфти і запобіжні комплектувальні вироби;
– канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;
– обладнання, що працює під тиском;
– засоби індивідуального захисту;
– вибухові матеріали промислового призначення;
– обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі;
– машини та устаткування;
– пересувне обладнання, що працює під тиском;
– знаки безпеки і захисту здоров’я працівників.
Вищезазначена продукція повинна відповідати вимогам відповідних технічних регламентів.
З метою забезпечення дієвого державного ринкового нагляду управління запрошує до співпраці інші органи ринкового нагляду, а також митні органи, які здійснюють нагляд і контроль продукції, правоохоронні органи, місцеві органи виконавчої влади, громадські організації споживачів (об’єднання споживачів) та об’єднання суб’єктів господарювання, споживачів (користувачів) продукції.
Пропонуємо всім зацікавленим сторонам надавати інформацію про факти виявлення неякісної продукції, що підлягає контролю управління Держпраці у Черкаській області за адресою: бульвар Шевченка, 205, м. Черкаси, 18000.