Про проведення перевірок продукції на відповідність встановленим вимогам

26 березня 2020

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)» від 17.03.2020 №530-ІХ;(далі – Закон), набрав чинності з дня офіційного опублікування 17.03.2020.

Прикінцевими положеннями Закону визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Разом з цим, Закон не містить заборони надання адміністративних послуг та опрацювання документів, що стосуються, зокрема, видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, продовження строку їх дії, реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, реєстрації технологічних транспортних засобів тощо. Зазначені дії здійснюються у відповідності до внутрішніх розпорядчих документів.

Закон не містить заборони щодо проведення перевірок продукції на відповідність встановленим вимогам. Заходи державного ринкового нагляду здійснюються з урахуванням вимог Закону та інших рекомендацій, пов’язаних із встановленням карантину.