Відмінності між трудовими та цивільно-правовими договорами дізналися глядачі ТРК «Антена»

03 червня 2021

Чинним законодавством передбачена можливість укладання як трудових договорів, так і цивільно-правових угод про надання послуг чи виконання робіт. У чому ж різниця між трудовим та цивільно-правовим договором? Про суттєві відмінності між трудовим договором і цивільно-правовою угодою поінформувала глядачів ТРК «Антена» заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області Любов Ткаченко.

Фахівець наголосила на перевагах офіційного оформлення трудових відносин, вказала на те, що предметом трудового договору є процес, який не передбачає будь-якого кінцевого результату. Предметом угоди цивільно-правового характеру є кінцевий результат, тобто одна сторона зобов’язується на свій ризик виконати точно визначену роботу за завданням іншої сторони.

За цивільно-правовим договором працівник самостійно організовує процес роботи, сам виконує її та сам відповідає за власне життя і здоров’я під час виконання. Особи, які працюють на умовах трудового договору обов’язково підлягають  страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Для осіб, які працюють за цивільно-правовим договором, страхування передбачено у добровільному порядку.

З метою запобігання вчиненню правопорушень з питань трудового законодавства, Управління Держпраці у Черкаській області закликає роботодавців враховувати суттєві відмінності між трудовими і цивільно-правовими договорами та не підміняти трудові відносини з працівниками цивільно-правовими.