Працівникам торгівлі Черкаського району – про дотримання трудового законодавства під час воєнного стану

12 липня 2023

Інспектори праці Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційні відвідування закладів сфери торгівлі Черкаського району для запобігання порушень вимог трудового законодавства та захисту трудових прав працівників.

Посадовці роз’яснили працівникам і роботодавцям останні зміни у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану. Детально зупинилися на перевагах офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, на питаннях тривалості робочого часу та часу відпочинку, на вимогах до забезпечення безпечних умов праці, особливо для працівників вуличної торгівлі влітку.

Підкреслили, що верхньою межею температури на постійних робочих місцях (де працівник проводить більше половини свого робочого часу або не менше 2-х годин поспіль), є температура +28ºС. Робота при температурі повітря більше 37ºС відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі.

Фахівці окреслили основні ризики, які виникають при пошуку роботи і можуть призвести до потрапляння в трудове рабство, вказали на шляхи уникнення примусової праці і трудової експлуатації.

Розповіли про рівні трудові права працівників не залежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, наявності захворювання на СНІД тощо.

Детальніше про можливості порталу Держпраці: https://pratsia.in.ua/