Україна працює: як інспектори праці підтримують роботодавців і працівників в Україні
12 липня 2022За сприяння МОП українська інспекція праці допомагає підприємствам продовжувати роботу, незважаючи на військові дії.
Агресія російської федерації проти України створила багато проблем для українських працівників і компаній. Незважаючи на військові дії, підприємства все ще функціонують, а роботодавці та працівники демонструють неймовірну стійкість.
Але оскільки мільйони працівників змушені залишити свої домівки та роботу, а тисячі підприємств змушені переїхати в безпечніші райони, виникло багато питань. Як розпочати бізнес знову на новому місці? Як воєнний стан впливає на трудові відносини? Як люди можуть знайти в собі сили працювати під час стресу конфлікту?
Щоб допомогти роботодавцям і працівникам упоратися з цими викликами, Інспекція праці України (ДНС) запустила нові послуги за підтримки проекту Міжнародної організації праці (МОП) «До безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується Європейським Союзом. Союз.
Психічне здоров’я
Психічне здоров’я було одним із головних пріоритетів проекту. У квітні та травні 2022 року МОП провела 10 тренінгів з надання першої психосоціальної допомоги (ПДС) на роботі для інспекції праці. Навчання продовжувалося, навіть під час авіасповіщень.
Понад 200 інспекторів праці з усієї України пройшли навчання для надання консультацій роботодавцям і працівникам щодо підтримки психічного здоров’я, а також щодо надання ФПД у гострих стресових ситуаціях на робочому місці. Вони також дізналися про направлення до спеціалізованої психологічної допомоги та про те, як використати свої знання, щоб допомогти собі, своїм родинам та колегам.
У червні друга серія тренінгів охопила понад 70 представників Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСР) та соціальних партнерів, у тому числі керівників підприємств, представників профспілок та посадовців обласних (районних) адміністрацій.
Боротьба з торгівлею людьми та примусовою працею
З початком кризи інспектори праці створили інформаційні стійки в меріях, центрах зайнятості, на залізничних та автобусних вокзалах, щоб охопити внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які тікають від бойових дій. Близько 300 000 людей, в основному жінок, охопили інспектори і дали поради щодо того, як зменшити ризики стати жертвами торгівлі людьми або примусової праці. Плакати та буклети розроблені у співпраці з проектом МОП, пропонують поради та контакти для подальшої допомоги.
SLS змінила свою традиційну роль інспекції праці, щоб зосередитися на консультуванні та наданні практичної допомоги працівникам і роботодавцям.
Його інтернет-портал www.pratsia.in.ua надає інформацію про трудові відносини на період дії воєнного стану. На веб-сайті ви знайдете поширені запитання щодо трудових відносин та рекомендації щодо безпеки та гігієни праці. З 1 квітня, відколи портал був запущений, онлайн-консультацію отримали вже понад 30 тисяч людей.
У травні SLS також запустив « Україна працює! » інформаційна кампанія для поширення інформації про доступну допомогу.
Допомога бізнесу в переїзді
Тисячі підприємств покинули райони бойових дій і переїхали в безпечніші західні регіони України. SLS допомагає їм відновити свій бізнес у нових місцях. Інспектори праці – інколи працюючи дистанційно – консультували роботодавців щодо змін до трудового законодавства під час воєнного стану, як створити безпечні та здорові умови праці, які документи потрібні для переміщення підприємств, серед іншого.
Інспекція праці також розраховує на підтримку місцевої влади, служби зайнятості та податкових органів у пошуку нових місць або підборі та навчанні персоналу. Наразі підтримкою SLS скористалося понад 3000 підприємств.
За матеріалами: МОП