Про вихідні і святкові дні у військовий час: не буде перенесення вихідного дня на наступний після святкового

13 квітня 2022

Вихідний не переноситимуть через воєнний стан в Україні відповідно до вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

У трудовому законодавстві сталися зміни щодо роботи у святкові і вихідні дні. У період дії воєнного стану не застосовуються норми статей 71-73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) щодо компенсації за роботу у святкові і вихідні дні та заборони залучення працівників у святкові і вихідні дні.

Оскільки Великдень припадає на неділю, 24 квітня, наступний понеділок (25 квітня) є звичайним робочим днем. Відсутнє скорочення роботи на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні напередодні святкових і неробочих днів. Крім того, відсутні компенсації за залучення до робіт у вихідні, святкові і неробочі дні.

В умовах воєнного стану основна відпустка працівника не може бути більшою, ніж 24 календарних дні. У кого передбачено більше днів відпустки, той працівник зможе використати їх після завершення воєнного стану.

На період дії воєнного стану не діють норми КЗпП України щодо:

– тривалості робочого дня напередодні вихідних днів при шестиденному робочому тижні не більше 5 годин;

– обмеження граничних норм надурочних робіт;

– перенесення вихідних та робочих днів відповідно до рекомендації Кабінету Міністрів України;

– заборони залучення до робіт у вихідні, святкові і неробочі дні.