Суспільство має засуджувати порушення закону – переможець Українського студентського фестивалю реклами в номінації «Виходь на світло – декларуй працю!» Олександр Воробйов
18 січня 2022Олександр Воробйов закінчує магістратуру Університету економіки та права «КРОК» за спеціальністю «Маркетинг». У 2021 році він створив серію плакатів про незадекларовану працю та здобув третє місце на Українському студентському фестивалі реклами в номінації «Виходь на світло – декларуй працю!» (за підтримки Проєкту МОП, що фінансується ЄС). Ми розпитали Олександра, як він обирав ідеї і створював свої роботи.
Говорити мовою молоді
Це моя перша участь у фестивалі. Я долучився, тому що тільки молодь може переконати таку ж молодь, що задекларована праця – це важливо.
Набридло бачити гасла, які звертаються до тебе, але не потрапляють у ціль. Бо написані мовою, яку ми, молодь, не розуміємо.
Я маю юридичну освіту, добре розумію проблему незадекларованої праці і ставлюсь до будь-якого порушення закону вкрай негативно. До того ж маю творчі здібності. Ось чому я спробував донести свої переконання до молоді.
Обирай задекларовану працю
Я надихався життєвим досвідом. Переклав на папір реальні історії і надіслав на конкурс, щоб люди змогли впізнати себе й приймати правильні рішення.
Наприклад, у постері для підприємців я надихався міжнародним досвідом. Я працюю в IT-стартапі та тісно комунікую з колегами із США й Західної Європи. Там зовсім інша суспільна свідомість. Якщо порушуєш закон, тебе не поважатимуть і, навіть, руку не потиснуть. Я б дуже хотів, щоби така свідомість була в українців, а ухилення від податків та інші правопорушення стали табу й засуджувалися суспільством.
У цій роботі я звернувся до студентів: якщо ви добре навчалися й можете приносити користь на роботі, вас мають поважати – укласти трудовий договір, надавати відпустки, лікарняні. Працюючи в тіні, ви будете цього позбавлені.
Незадекларована праця є токсичною, тому що роботодавець та працівник вводять в оману державу: роботодавець не декларує працівника, а працівник не повідомляє про це відповідні органи. У результаті – працівники страждають через затримку заробітної плати, понаднормову роботу без компенсацій і відпустки.
А в цю роботу я вклав власні цінності та переконання. Я ніколи не порушував закон і не хочу працювати на правопорушника. Ми маємо спільно будувати прозоре суспільство, а не обманювати одне одного та державу.
Є тільки один шлях побудувати краще майбутнє, де панує верховенство права, – почати із себе і власної компанії.
За матеріалами: МОП